• משקל יתר
 • האם השמנה היא מחלה?

  אז לא ! השמנה היא בעצם מגפה! היא מגפה כלל עולמית מערבית.
  כל אמריקאי שני במשקל יתר, האירופאים מתקרבים אליהם והישראלים בכיוון ונכנסים למשוואת משקל היתר העולמי.

  ההבדל בין מגפה למחלה, שמחלה היא פגע גופני או נפשי, או שניהם ביחד והם מהווים סימן, סימפטום לכשל מסוים שמתבטא כחולי עם הרבה צורות ואפשרויות. לעומת זאת מגפה היא תופעה מוגדרת למשל: מגפת רעב, מגפת שפעת החזירים – המון רב מעורב באותו סוג של בעיה מסוימת אחת ומושפע מכך ביחד! השמנת יתר היא סוג של כאב נפשי, או ביטוי שלו. זוהי בעיה של איבוד קשר לעצמנו, זה ביטוי של פיצוי על חוסרים שאנו חושבים שאנו לוקים בהם. השמנת יתר היא איבוד של שיווי משקל נפשי, ביו-כימי, פיזי, תפיסתי לגבי עולמנו.

  במרכזנו הטיפול הוא באדם אשר יוצא משיווי משקלו הנפשי או הפיזי או שניהם ביחד, וכאשר הטיפול הוא באדם כמכלול הוא חוזר לאיזון בין מערכותיו, חוזר לשמחה, בריאות, משקל תקין ויכולות חדשות.

  אז מה בעצם לב הבעיה? לב הבעיה מחולק לשניים.

  1. תפיסת והבנת מושג משקל יתר
  2. צורת הטיפול בבעיה שנראית משקל יתר

  כיום מטפלים בבעיה תוך התייחסות לאוכל: מה אוכלים, מתי אוכלים, כמה אוכלים, כמה יורדים במשקל, כמה עולים במשקל וכו׳.
  אך הבעיה האמיתית היא תודעתו, מודעתו ותפיסותיו של אדם למשקלו, לרגשותיו, לבריאותו ולהווייתו בכלל. משקל יתר היא תופעה גופנית של תפיסה מנטלית, היא תוצאה של חשיבה שגויה אשר מובילה להתנהגות הרסנית ביו- כימית ופיסיקלית, משקל יתר הוא מראה חיצונית של תפיסה פנימית בעייתית מאוד לכן כל ניסיון למגר את התופעה הזאת בצורת דיאטות על סוגיהן, עם נלווים של אימון גופני בלי שינוי תפיסתי, נכשל! נכשל בעבר וייכשל בעתיד! לכן את המשאבים לטיפול במגפה צריכים לכוון לתפיסות חדשות שאנו מיישמים במרכזנו, הטיפול שלנו מוביל לשינוי התנהלות מוחית אשר גורמת לחשיבה של האדם להשתנות, ולייצר חשיבה והתנהגות חדשה, אשר מכוונת לשינוי הרגלי אכילה מתפיסה של התמכרות, לתפיסה של צורך פיזיולוגי בלבד, שגם מהנה וגם תורם למשקל פוטנציאלי לאותו אדם, ומשם לבריאות פוטנציאלית נפשית, רגשית, פיזית מתבקשת. שינוי תפיסה לגבי האדם, לאכול בכדי לחיות, לעומת לחיות בכדי לאכול ולסבול 24/7 להיות עסוק באוכל בכל זמן כמעט. הטיפול במגפה חייב להתחיל מהשורש ולא מהצמרת כמו שזה מתרחש עכשיו, גיזום הצמרת לא יתרום לכולם בטווח הרחוק, דיאטות למשל. ולעומת זאת טיפול שורש מנפשו של האדם מחשבותיו, מילותיו והתנהגותו תוביל אותנו לתוצאות מרשימות בטיפול במגפה הזאת.

  להרשמה לקבוצת ליווי וטיפול במשקל יתר: 1-700-701-301

   

  

  למידע נוסף, נשמח לעמוד לרשותכם:

   מאשר/ת קבלת דיוור

  נגישות